دعوای ثبتی

زمین، ملک و سند همیشه جزء بحث‌های داغ محسوب می‌شود که مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد. در این بین، افراد برای تفکیک، انتقال و یا حتی تنظیم سند رسمی با مشکلات ممکن است بنابه دلایل بسیاری مواجه شوند که می‌تواند جزء دعاوی بسیار پیچیده در دادگاه به حساب آید. انواع مشکلات حقوقی در زمینه ثبت سند حوزه های مختلفی داردکه باید بدون شک به این دعاوی، دعاوی ثبتی گفته می‌شود که البته این دعاوی نیز خود به انواع مختلفی مانند: دعاوی ثبت املاک، دعاوی ثبت اسناد و یا اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا تقسیم می‌گردد.

هر کدام از این دعاوی نیز توضیحات خاص خود را دارد، اما بهتر است برای هر نوع دعاوی در همان ابتدای کار به یک وکیل مجرب مراجعه کنید؛ چرا که وکیل به خوبی می‌داند چگونه باید از پس و پیش‌های قانون عبور کند تا به نتیجه مورد نظر دست یابد. به واسطه تنوع و گرایش‌های بسیار حوزه حقوق و قانون اصولا هر کدام از دعاوی وکیل مخصوص به خود را دارد؛ چرا که وکلا باید در هر حوزه‌ای به صورت تخصصی وارد عمل شوند که هر چه تخصص بیشتر باشد، در کنار یک تجربه کاری بالا می‌توان بازدهی خوبی نسبت به پرونده را از وکیل انتظار داشت.

دعاوی ثبتی چه معناست‌؟

به مشکلات و اختلافاتی که در جریان ثبت املاک‌، اجرای اسناد‌، ثبت اسناد به وجود می‌آید دعوی ثبتی گفته می‌شود. به طور قانونی رفع این مشکل در محاکم عمومی که صلاحیت ذاتی دارند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر احساس می‌کنید از برند شما سواستفاده شده یا کسی برند چندین ساله که متعلق به شما‌ست و ثبت نکردین را ثبت کرده نیاز به رفع این مشکل در محاکم عمومی دارید که مشاورین حقوقی مجموعه ثبت درستکار در خدمت شما هستند.

وکیل امور ثبتی

شما برای دعاوی ثبتی باید از یک وکیل مجرب در این حوزه استفاده کنید. که وکیل امور ثبتی به راحتی به واسطه آشنایی با قانون در حوزه های مختلف به آن می‌تواند به راحتی به عنوان موکل شخصی شما پرونده را به دست گیرد و شانس برنده شدن شما را در دادگاه بالا ببرد. حل کردن مشکلات سندی علاوه بر وقت گیر بودن بسیار به هوش و ذکاوت بالا نیاز دارد به همین خاطر؛ شما در زمان انتخاب یک وکیل امور ثبتی ماهر باید به تجربه کاری وی نیز توجه داشته باشید. که سابقه کاری می‌تواند به پیروزی صددرصدی شما در دادگاه کمک کند. ضایع شدن حقوق موکل از جمله مهم‌ترین دلایل کاری یک وکیل به حساب می‌آید؛ چرا که افراد برای رفع استرس و دغدغه کمتر فکری و همچنین رسیدن به نتیجه مساعد به دنبال یک وکیل هستند، که وکیل نیز به خوبی می‌تواند به تمام جزئیات مانند مطالبات و هر نوع ایراد پرونده دسترسی داشته باشد و برای هر کدام راهکار مناسبی را ارائه دهد.

آمار وکیل ثبتی به آسانی این اختیار را دارد، برای ثبت سند در بسیاری از اداره ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها مشغول به کار شود و هرچه وکیل ثبتی تخصص بیشتری داشته باشدصددرصد درآمد و اعتبار او نیز افزایش پیدا می‌کند. شما اگر برای ثبت برند در شرکت خود با مشکل مواجه شده‌اید و به راحتی می‌توانید از وکیل ثبتی استفاده کنید.

باطل کردن سند رسمی

اصولا برای باطل کردن سند رسمی نمی‌توان کاملا راحت سند رسمی را باطل کرد و صددرصد شرایط خاصی برای ابطال سند وجود داردکه بتوان یک سند رسمی را با توجه به دلایل متفاوت باطل نمود. که در ابتدای کار باید برای این مورد به دادگاه دادخواست داده شود که حتی برای بسیاری از تقسیم‌بندی های املاکی و هم‌چنین افرازها که وجود سند و باطل کردن آن مورد بحث است مشکلات بسیاری رخ می‌دهد که بدین شکل مراجعه به یک وکیل ثبتی و کمک از وی، یک راهکار مهم و اصولی به شمار می‌آید. به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از دعاوی ثبتی در هر شاخه روشی خاص و مجزا می طلبد. جلوگیری از تضییع حقوق افراد کمک می‌کند که وکیل بداند دقیقا برای چکاری باید چه کاری انجام دهد.

اصولاً برخی از افراد دعاوی ملکی و ثبتی را یکی می‌دانند. در صورتی که به هیچ عنوان این موضوع و نوع تفکر صحیح نیست؛ چرا که دعاوی مربوط به ثبت تنها به ثبت سند و موارد پیرامون آن اشاره می‌کند که حتی دعاوی ثبت نیز انواع و تقسیم بندی خاصی دارد که هرکدام به موضوعی خاص اشاره می‌کند. اصولا ما در قانون با دوگونه سند روبه رو هستیم یک سند عادی و دیگری سند رسمی که هرکدام اعتبار و جایگاه مشخص خود را دارد.

اعتراض ثبتی

اعتراض ثبتی

در برخی از شرایط بسیار مشاهده شده است که افراد به فرایند و اقداماتی که اداره ثبت برای ثبت ملک در دفتر املاک به انجام می‌رساند اعتراض می‌کنند که صد در صد با اعتراض فرد اداره نمی‌تواند ثبت سند را به راحتی انجام دهد. شما باید به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از اعتراضات به ثبت ملک و ثبت آن در دادگاه رویه خاص خود را دارد که بدون شرح با توجه به دانش یک وکیل ثبتی به خوبی می‌توان دعاوی ثبتی این‌چنینی را حل و فصل کرد؛ چرا که پرونده‌هایی که عنوان اعتراض به ثبت ملک و سند مورد رسیدگی هستند، از پرونده های پرتکرار و طولانی به شمار می‌آیند که تنها یک وکیل ماهر می‌تواند روند پرونده را به سمت و سوی خاص بکشد تا بتواند در آن موکل خود را در دادگاه برنده اعلام کند.

شما باید به این نکته توجه داشته باشید که در این نوع دعاوی تنها یک مهلت مشخص وجود دارد که اعتراضات ثبتی بتوانند به صورت قانونی مورد بررسی قرار گیرند به این دلیل که اگر از موعد قانونی آن گذشته باشد صددرصد اعتراض ثبتی راه به جایی نخواهد برد.

دعاوی ثبت اسناد

بسیاری از خانم ها و حتی آقایان شاید بعد از طلاق خود، به این موضوع فکر کنند که برای پاک کردن کامل نام همسر سابق از شناسنامه باید به چه نوع دعاوی مراجعه کنند، که برای این کار بهتر است به دعاوی ثبتی برای ثبت اسناد مراجعه شود؛ چراکه تمامی مواردی مانند عوض کردن نام و نام خانوادگی و یا حتی پاک کردن نام همسر سابق از شناسنامه و تمام موارد این چنینی به ثبت اسناد در دعاوی مربوط به ثبت مربوط می‌گردد. شما برای تغییر سن خود نیز باید به این طریق وارد عمل شوید؛ چرا که در گذشته‌های دور رایج بوده است که با توجه به شناسنامه یک فرزند در صورت فوت آن شناسنامه را به فرزند دیگری واگذار می‌کرده‌اند و به همین دلیل، سن افراد زیادتر از حد واقعی خود عنوان می‌شود که برای اصلاح این موضوع دعاوی ثبت اسناد می تواند وارد عمل شود و اما برای ویرایش و اصلاح کردن هرگونه سند رسمی نیز دعاوی ثبت اسناد راهکارهای جالب را ارائه می دهد به این  ترتیب که در برخی از شرایط ممکن است با تغییر متراژ، مساحت و نوع امکانات سند احتیاج به اصلاح و ویرایش داشته باشد، که این کار را تنها می‌توان به دعاوی ثبت اسناد واگذار کرد.

   رفع ممنوع الخروجی

ممنوع الخروجی در بسیاری از شرایط می‌تواند برای افراد دردسرهای خاصی را ایجاد کند به همین دلیل، وکیل ثبتی در این حوزه می‌تواند راهکارهای مفیدی را برای افراد ارائه دهد تا بتوانند به راحتی ممنوع الخروجی خود را رفع کنند. که البته برای رفع ممنوع الخروجی بهتر است یک وکیل ثبتی برای دعاوی ثبتی اسناد کمک گرفته شود که وکیل ثبتی می تواند در کمترین زمان ممکن به واسطه تخصصی که در اختیار دارد در دادگاه برای ممنوع خروجی فرد به فکر راه چاره باشد. اصولا محروم ماندن افراد از بسیاری از سفرها و یا حقوق های کاری خود محروم صددرصد مشکلات مالی بسیاری برای آن ها به وجود می آورد. ممنوع الخروجی‌های بسیاری وجود دارددارد که تنها وکیل ثبتی می تواند در دعاوی ثبت اسناد به بهترین شکل ممکن در دادگاه از حق موکل خود دفاع کند. به هر دلیل افراد به واسطه دلایل متفاوت ممنوع الخروج می‌شوند که یکی از این دلایل ممکن است به واسطه وجود بدهکاران و یا انجام کارهای غیرقانونی و خلاف باشد که وکیل ثبتی می‌تواند با ارائه مدارک لازم فرد را از این حالت نجات دهد.

      اعتراض به ثبت علائم تجاری

شاید این مورد برای شما جالب باشد که بدانید در دعاوی ثبتی می توان به ثبت برخی از علائم تجاری و اختراعات اعتراض کرد؛ چرا که در یک سری شرایط خلاصه ممکن  است فرد به واسطه شباهت بسیاری که یک برند و علامت با برند و علامت سازمان و شرکت او دارد در حوزه بازاریابی و فروش دچار مشکل گردد و این چنین سوء تفاهم‌های بسیاری برای مشتریان آن‌ها به وجود آید. که در این حالت به راحتی می توان در دعاوی ثبت اسناد به اعتراض پرداخت و یا حتی برخی اوقات ممکن است یک اختراع و یا یک علامت و برند به صورت کپی انجام پذیرد که در این حالات فردی که علامت را حق خود می‌داند می‌تواند به اعتراض به ثبت این علامت تجاری از حقوق ضایع شده خود دفاع کند به همین دلیل است، که همیشه قبل از ثبت هرگونه علامتی سختی ها و دشواری‌های بسیاری وجود دارد تا علامت به صورت یونیک و کاملا بدون کپی به نام یک فرد به ثبت برسد.

کلام آخر

دعاوی ثبتی بدون شک نباید به صورت سرخود افراد در آن به پیگیری پرونده بپردازند؛ چرا که وکیل ثبتی تنها می‌تواند در انواع این دعاوی به شکل بسیار خاص و اصولی روند پرونده را به سمت و سویی قانونی و خارج از تنش هدایت کند. هر کدام از دعاوی در حوزه حقوق پیچ و خم‌های خاص خود را دارد، که افراد به واسطه عدم اطلاع و آگاهی تنها باید به یک وکیل مجرب و ماهر برای انواع مشکلات پرونده‌های خود رجوع کنند و وکیل ثبتی قادر است به بهترین شکل ممکن دعاوی مختلف ثبتی را مدیریت نماید.

 

 

sgh;wdwljdwjdwedj

 

درصورتی نیاز به مشاوره تلفنی یا انجام این خدمات با ما تماس بگیرید: ​

×