شاید شنیده باشید که بسیاری از افراد به دنبال گواهی ایزو هستند چراکه دریافت گواهی ایزو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و حتی ایزو ۹۰۰۱ که برای سیستم مدیریت از اصول خاصی استفاده می‌کند جزء استانداردهایی است که برای عملکرد هر چه بهتر یک شرکت لازم و ضروری می‌باشد. عمدتا اخذ ایزو باعث می‌شود تا افراد بتوانند محصولات خود را با توجه به قانون‌های سفت و سخت ایزو و استانداردهای مشخص شده آن تولید و روانه بازار کنند. توجه به کیفیت یکی از اجزای اصلی استانداردهای ایزو می‌باشد؛ چراکه این حق  مشتری است تا با توجه به پولی که پرداخت می‌کند یک محصول با کیفیت را مورد استفاده قرار دهد. تمامی استانداردهایی که ایزو آن را وضع کرده است تنها به خواست و اراده یک عده خاص و یا یک کشور خاص نبوده است. بلکه تمامی کشورها با اتفاق نظر تمامی استانداردهای ایزو را پذیرفته‌اند؛ چرا که وجود استانداردهای خاص به راحتی می‌تواند به سیستم مدیریت و هم‌چنین کیفیت سطح زندگی افراد در جامعه بسیار کمک کند و هم‌چنین حمایت از تولیدات و حمایت از تولید کننده را به نحو احسن انجام دهد و ایزو حمایت از مصرف کننده را در دستور کار و روش خود قرار داده است.

 

برای رسیدن به هدف راهکار وجود دارد

شما برای دریافت گواهی ایزو باید در ابتدا به این موضوع فکر کنید که دقیقا کدام یک از استانداردهای ایزو برای شما کاربردی و مهم است؛ چرا که گواهی ایزو به راحتی می‌تواند به شما این قدرت را بدهد که کیفیت را به بهترین شکل ممکن در در حرفه خود در رأس قرار دهید. زمانی که شما کیفیت را به واسطه اخذ ایزو در دستور کار خود قرار بدهید، صددرصد خواهید توانست به یک بازدهی عالی دست پیدا کنید. البته برای کیفیت سیستم مدیریت صددرصد ایزو ۹۰۰۱ می‌تواند یک استاندارد عالی به حساب آید. بدون شک برای داشتن یک سیستم مدیریت قوی کیفیت باید آن به بهترین شکل ممکن مورد توجه باشد و تعریف خاصی نیز داشته باشد که بدون شک یک برنامه ریزی صحیح و اصولی به نحوی به کیفیت کار اشاره می‌کند؛ چرا که برنامه ریزی می‌تواند به انواع فرصت‌ها پاسخ مناسبی بدهد و در رویارویی با بسیاری از خطرهایی که می‌تواند سازمان، شرکت و یا هر محصولی را تهدید کند نیزمانند دفاع عمل کند. توجه داشته باشید زمانی که یک سیستم مدیریت به صورت کیفی بتواند خود را مطابق با استانداردهای ایزو رهنمود کند، صددرصد در رسیدن به اهدافش با مانع خاصی برخورد نخواهد کرد.

به سیستم خود اعتبار ببخشید

زمانی که صحبت از ایزو ۹۰۰۱ به میان می‌آید صددرصد یک سازمان، شرکت و یا محصول در نگاه ما با یک اعتبار و ابهت خاص نمایان می‌شود؛ چراکه دریافت گواهی ایزو کار هر کسی نیست و تنها افرادی که به کیفیت کار خود اطمینان و اعتماد دارند به گواهی ایزو روی خوش نشان می‌دهند و به این جهت است که می‌توان اخذ گواهی ایزو را یک راه بسیار عالی برای کسب اعتبار برای سازمان، شرکت و یا محصولات خاص در نظر گرفت. دریافت این گواهینامه به هیچ عنوان کار سختی نیست، به شرطی که در ابتدا تمامی نقاط قوت و ضعف سیستم خود را بشناسید تا بتوانید از استانداردهای ایزو به نحو احسن برای سیستم خود استفاده کنید. دریافت گواهینامه ایزو برای برخی از افراد به راحتی به عنوان یک تبلیغات به حساب می‌آید؛ چراکه به واسطه این تبلیغ همان‌طور که گفته شد اعتبار بیشتری را در نگاه مشتریان به دست می‌آورند و این نکته را به خاطر داشته باشید که برای گرفتن گواهینامه ایزو مراحل خاصی وجود دارد که هر کدام از این مراحل به راحتی می‌تواند افراد را بین ۶ تا ۱۲ ماه مشتاق نسبت به دریافت گواهینامه ایزو نگه دارد.

واژه های کاربردی

در ایزو ۹۰۰۱ شما عمدتا واژه های بسیاری را شنیده اید که هر کدام از این واژه ها در گواهی ایزو تعریف خاصی دارند و صددرصد اخذ ایزو را بهتر است زمانی در دستور کار خود قرار دهید، که هر کدام از این واژه ها را به راحتی در سیستم کاری خود قرار داده باشید؛ چراکه دریافت گواهی ایزو کار آسانی نیست و باید به موارد بسیاری پایبند باشید. یکی از واژه های بسیار کاربردی عرضه کننده است. عرضه کننده را شما می‌توانید یک فروشنده، تولید کننده و یا هر فرد دیگری در نظر بگیرید؛ چراکه عرضه کننده یکی از پایه های بسیار محکم و اصولی در یک سیستم تجاری و اقتصادی محسوب می‌شود که روبروی عرضه کننده مشتری ایستاده است، که خدمات و محصولاتی که عرضه کننده وارد می‌کند را دریافت می‌نماید و صددرصد کلماتی مانند عرضه‌کننده و مشتری را شما بسیار در گواهینامه ایزو خواهید شنید. که البته واژه‌ های دیگری مانند خدمت که همه ما به خوبی می‌دانیم که خدمت به چه کاری گفته می‌شود و در یک سیستم استاندارد به هیچ عنوان نباید خدمت را از یاد برد؛ چرا که یکی از اصول بسیار مهم برای اثبات وفاداری به مشتری خدمت می‌باشد.گواهی ایزو

 

اهمیت گواهی ایزو برای یک سیستم

بدون شک با دریافت گواهی ایزو هر شرکت و یا سازمانی به خوبی می‌داند که نمی‌تواند برای سود بیشتر خود به تعهدات اخلاقی پشت پا بزند. ایزو9001  اصل خدمت و مشتری را همیشه به شرکت‌ها یادآوری می‌کند. زمانی که شما گواهی ایزو را دریافت می‌کنید به عنوان یک اعتبار برای شرکت، سازمان و محصولات شما ایزو قدمی مثبت بر می‌دارد. به واسطه برنامه‌ریزی منسجم و سازماندهی شده که ایزو به آن اشاره دارد، شرکت شما باید بتواند به این برنامه‌ریزی به شیوه درست عمل نماید و در غیر این صورت سازمان یا شرکت مورد نظر نخواهد توانست هدف‌های مورد نظر خود را عملی کند و زمانی‌که به استانداردهای خاص بابت اخذ ایزو توجه شود سیستم مدیریت به راحتی ارتقاء داده می‌شود به این دلیل که هر کدام از استانداردها و دستورالعمل ها که به شکلی خاص برای رضایت مشتریان مورد تأکید بوده است را به خوبی در دستور کار خود قرارداده است. صد در صد ایزو باعث خواهد شد که کیفیت کار شما باعث رضایت مشتری گردد و رضایت مشتری می‌تواند یک تبلیغ پربازده و اساسی برای کسب و کار شما باشد و زمانی که کسب و کار شما رونق پیدا کند بدون شک سودآوری بیشتری را تجربه خواهید کرد به همین دلیل، استفاده از گواهینامه ایزو می‌تواند مزایای زیادی برای شما به دنبال داشته باشد.

اهمیت ایزو 9001

شما با توجه به دریافت گواهی ایزو و همچنین استاندار خاص  ایزو ۹۰۰۱ به خوبی می توانید به این نکته پی ببرید که می‌توان با جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی نیز منبع و سرمایه‌های درست و هنگفتی را به دست آورد؛ چرا که گواهی ایزو همیشه به یک فرهنگ خاص در کمال محترم شمردن مصرف صحیح انرژی به شدت اشاره می‌کند به همین دلیل است، که اخذ ایزو برای بسیاری از افراد بسیار محترم شمرده ‌میشود اصولاً هر شرکت و سازمانی که بتواند به صورت مستمر در وقت و منابع خود صرفه جویی کند خواهد توانست نیروی کار قابل تری را تحویل دهد و این‌چنین سرمایه بیشتری به واسطه صرفه‌جویی به دست می‌آید و توجه داشته باشید گواهینامه ۹۰۰۱ ایزو یکی از مطمئن ترین و بهترین گواهی نامه هایی است که ایزو ارائه می‌دهد و در اختیار شرکت ها قرار می‌دهد، چرا که در این گواهینامه توجه به رفع احتیاجات و نیازهای مشتری و رضایتمندی آن مسئله بسیار مهم و حائز اهمیتی عنوان و مورد تاکید می‌باشد؛ چرا که با توجه به این گواهینامه شرکت و سازمان مورد نظر نمی‌تواند بدون لحاظ کردن کیفیت محصولات خود را به مردم عرضه کند؛ چرا که مردم این حق را دارند از تولیدکننده بابت پولی که دریافت می‌کند یک محصول با کیفیت و ارزشمند را تحویل بگیرند و صددرصد استاندارد ۹۰۰۱ این نکته را یادآوری می‌کند که با هر کیفیتی که در محصولات خود به کار می‌برد صددرصد به پله‌های ترقی شرکت خود را نزدیک می‌کند؛ چرا که رضایت مردم همیشه یعنی فروش بیشتر و فروش بیشتر یعنی سود بیشتر برای شرکت و یا سازمان مورد نظر، که سوداوری به سرمایه بالا منجر می‌شود.

اهمیت ایزو 9001

ایزو چیست؟

ایزو، یک سازمان جهانی است که وظیفه تدوین و صدور استاندارهای بین المللی را دارد و البته به هیچ دولت و یا ارگانی وابسته نیست، وظیفه اصلی این سازمان توسعه استانداردها و فعالیت‌های مرتبط در جهان با نگرشی تسهیل کننده نسبت به تبادلات بین المللی کالاها و خدمات و حمایت از تولید کننده و مصرف کننده می‌باشد.

مزایای ایزو:

  1. تمرکز بر روی مشتری
  2. فراهم نمودن مدیریت و رهبری
  3. جلب اعتماد
  4. افزایش فروش محصولات
  5. پیشی گرفتن از رقبا
  6. درگیرکردن افراد با قابلیت‌های مفید
  7. استفاده از رویکرد فرایند‌گرا
  8. تشویق بهبود مستمر
  9. تشخیص حقایق قبل از تصمیم گیری

اهمیت گواهینامه ایزو‌:

زمانی که علامت و گواهینامه ایزو بر روی محصولات یک شرکت باشد یعنی محصولات آن شرکت تمامی استاندارد‌ها و تعهدات خود را به مشتری و جامعه اثبات کرده است.

کلام آخر

دریافت گواهی ایزو را شما می‌توانید در طی مراحل خاصی با تکیه بر اصول و قواعد مشخص شده به راحتی در دستور کار شرکت و یا سازمان خود قرار دهید. اما در این میان ایزو ۹۰۰۱ یکی از معتبرترین استانداردها را در بر دارد که به راحتی می‌تواند برای سیستم مدیریت نقش بسیار جالبی و خاصی را ایفا کند و همان گونه که گفته شد در این استاندارد توجه به برآورده کردن نیازهای مشتری در دستور کار شرکت قرار دارد؛ چراکه اخذ ایزو به هیچ عنوان نمی تواند تنها به عنوان یک پوستر تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد. بلکه استاندارد های خاص گواهی ایزو باعث می‌شود که کیفیت و سلامت محصولات که به مشتری ارائه می‌شود به نحو احسن مورد بازبینی قرار گیرد و این‌چنین است که مردم به اعتبار ایزو و گواهینامه آن اطمینان کامل دارند و صددرصد زمانی که کیفیت در تولید هر محصول به شکلی ویژه رعایت شود، سیستم اقتصادی جامعه نیز می‌تواند رو به رشدی متعالی قدم بردارد؛ چرا که احترام به نظر مشتری و محترم شمردن حقوق او و توجه به حقوق مصرف کننده هرکدام باعث می‌شود بازدهی خوبی برای رسیدن به رشدی چشمگیر به راحتی در جامعه و سطح کیفی آن رخ دهد.

درصورتی نیاز به مشاوره تلفنی یا انجام این خدمات با ما تماس بگیرید: ​

×