خدمات مالی به خدماتی گفته می شود که از طریق خرید و فروش معاملات مختلف مانند اوراق بهادار ارائه داده می شود. در چند سال اخیر تغییرات زیادی در زمینه خدمات مالی به وجود آمده است.

امور مالی و خدمات آن در اداره ها و شرکت های مختلف ، بانک های سرمایه گذاری ، ادارات بیمه ، مؤسسه های ارائه دهنده کارت های اعتباری و…. به کار می رود.

ضرورت استفاده از  خدمات مالی در شرکت ها و مؤسسات مختلف

از آن جا که امور مالی با پیچیدگی ها و دشواری های همراه است ، به همین دلیل ، مدیریتی جداگانه برای  مربوط به بخش مالی در نظر گرفته می شود و از افراد ماهر و متخصص در این زمینه  استفاده می شود.

با استفاده از مدیریت و مشاوره های مالی ، نظم و یکپارچگی خوبی در سیستم مالی شرکت ها به وجود می آید و سبب می شود که کسب و کار شما با رشد و سوددهی زیادی مواجه گردد.

مشاوران و متخصصان مالی با تجربه و ماهر ، از روش ها و تکنیک های حرفه ای و تخصصی برای توسعه شرکت خود در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند. این تکنیک ها بسیار مؤثر است.

امور مالی شرکت ها ، خدمات زیادی ارائه می دهد. از مهم ترین خدمات مالی شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جمع آوری اظهارنامه های مالیاتی و مدارک رسمی

با توجه به اساسنامه شرکت ، مدارک قانونی جمع آوری می شود از این مدارک به بخش مالی و حسابداری شرکت ها و سازمان ها ارائه داده می شود. در صورتی که شرکت شما مشمول قاونین مالیات مستقیم شود ، شرکت شما به عنوان یک شرکت مؤدی مالیات محسوب می شود و در زمان ثبت شرکت خود ، یک کد اقتصادی و شناسه ملی دریافت می کنید. پس از آن ، در قسمت مالیاتی مربوط به شرکت خود و در محدوده دفتر مرکزی شرکت خود ثبت نام می کنید.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی ، می توانید امور مالیاتی مربوط به شرکت خود را بدون مراجعه به سازمان های مالیاتی و به صورت اینترنتی انجام دهید.

پس از اینکه سال تجاری شرکت شما به پایان برسد ، یکی از کارهای ضروری شما این است که گزارش اظهارنامه مالیاتی خود را تحویل بدهید. جمع آوری اظهارنامه مالیاتی مطابق با صورت های مالی و رویدادهای مالی در تاریخ آن و مطابق با قوانین حسابداری انجام می شود. این کار را بازرس ارشد حسابدار شرکت انجام می دهد.

در صورتی که شرکت شما فعالیت خاصی نداشته باشد ، صاحب شرکت ملزم است که مدارک قانونی مربوط به دفاتر روزنامه را دریافت کند و در تاریخ مشخص شده اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهد تا مشمول جریمه عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی نشود. مشاوران شرکت ها ، مسئول انجام خدمات مالی هستند.

جمع آوری اظهارنامه مالیاتی
جمع آوری اظهارنامه مالیاتی
 • مشخص کردن مالیات مربوط به مؤسسه ها و مالیات های تکلیفی

مالیات های تکلیفی ، به مالیات هایی گفته می شود که همه سازمان ها و شرکت ها در سراسر نقاط کشور ، ملزم به پرداخت آن هستند. این مالیات به صورت ماهانه و سالانه پرداخت می شود. پس از مشخص کردن مبلغ مالیات ، با استناد به آن ، مبلغ به حساب دارایی واریز می شود.

شرکت ها و سازمان های مربوط به حسابداری و حسابرسی مسئول ارائه خدمات مالیاتی به مؤدیان خود هستند. پس از اینکه گزارش های مالیاتی جمع آوری شد ، مؤدیان مالیات ، نسبت به مشخص کردن مالیات های تکلیفی اقدام می نمایند.

 • جمع آوری گزارش های معاملات فصلی

گزارش های مربوط به معاملات فصلی مطابق با ماده 169 از وظایف سازمان های مالیاتی است. مطابق با ماده 169 ، همه افرادی که موظف به نام نویسی در سیستم مالیاتی هستند ، برای انجام معاملات تجاری و فصلی خود ، گزارشی از صورت حساب خود به اداره دارایی ارائه می دهند. در این گزارش ، کد اقتصادی آن ها ثبت می شود. این اطلاعات در مدارک مالی نیز به ثبت می رسد.  امور مالی شرکت ها به وسیله کارشناسان به انجام می رسد.

 • ارائه گزارش های مربوط به معامله های فصلی و ثبت آن ها در سایت اینترنتی اداره مالیاتی

یکی از مهم ترین خدمات مالی مهمی که ادارات و مؤسسات به آن ها توجه زیادی می کنند ، ارائه گزارش های مربوط به معامله های فصلی به صورت اینترنتی است. این گزارش ها به وسیله کارشناسان و متخصصان حسابداری ارائه می شود. گردآوری این گزارش ها سبب می شود که شرکت ، مشمول جریمه های مالیاتی نشود.

گزارش های فصلی را سازمان ها و شرکت ها در سه ماه یک بار ، و یا چهل و پنج روز یک بار ، ارائه می دهند. عدم ارائه این گزارش ها سبب می شود که جریمه ای معادل با یک درصد وجه معامله به شرکت تعلق می گیرد. در صورت عدم تسویه این جریمه یک درصد جریمه دیگر ، یعنی دو درصد جریمه را شامل می شود.

تدوین و ارائه گزارش های معاملاتی فصلی و همچنین ارائه خدمات مالی منظم ، سبب می شود که کار شرکت ها و سازمان ها با نظم پیش می رود.

 • تنظیم مدارک روزنامه و مدارک مربوط به درآمد و هزینه های شرکت

یکی از مهم ترین و پرکاربردترین خدمات مالی که مؤسسات حسابداری آن را انجام می دهند ، جمع آوری اسناد قانونی مطابق با اساسنامه اجرایی مربوط به مدارک روزنامه و مدارک مربوط به مدارک و هزینه ای شرکت است.

عدم ذکر اطلاعات صحیح و عدم تطابق آن ها با معیارهای حسابداری ، سبب رد شدن مدارک و حذف شرکت از فعالیت های مالیاتی می شود. به همین دلیل ، یکی از مهم ترین خدمات مالی شرکت ها جمع آوری صحیح مدارک مربوط به مالیات است.

انواع خدمات مالی شرکت ها

سیاست ها و رویکردهای شرکت ها و سازمان ها در ارائه خدمات و امور مالی با یکدیگر تفاوت دارد. سازمان ها و شرکت ها راه ها و شیوه های مختلفی در ارائه خدمات مالی به کار می برند. برخی از  این خدمات شامل موارد زیر است:

خدمات مالی شرکت ها
خدمات مالی شرکت ها
 • خدمات مالی و مشاوره ای

در صورتی که بنگاه اقتصادی شرکت  قصد استفاده از خدمات مشاوره ای حسابداری را داشته باشد ، نیاز به یک تیم حسابداری دارد. خدمات مشاوره ای حسابداری سبب ارتقای پیگیری امور مالی و همچنین نظارت بر تیم حسابداری می شود. این شیوه ، همچنین سبب کسب اطمینان خاطر از گزارشات مالی و صورت های مالی شرکت می شود. شرکت ها و موسساتی که این خدمات را ارائه می دهند ، بر این خدمات نظارت موردی و یا نظارت کامل دارند. در خدمات و فعالیت های  مشاوره ای حسابداری و مالی به چند روش و سبک اجرا می شود که شامل موارد زیر است:

 • ارائه خدمات مشاوره ای به سیستم های کنترلی

در این بخش ، مشاورهای مختلفی در زمینه های مالیاتی ، تنظیمات اظهارنامه های مالیاتی ، طراحی کدینگ حسابداری ، تهیه گزارش های مالی ، تنظیم قراردادهای کاری ، حقوق پرسنل و همچنین استخدام نیروهای انسانی در این قسمت انجام می شود.

 • ارائه خدمات مربوط به حسابداری

از خدمات حسابداری برای رسیدگی و پشتیبانی امور مربوط به حسابداری سازمان استفاده می شود. در این قسمت ، سیستم حسابداری مخصوصی برای شرکت یا سازمان در نظر گرفته می شود و همه امور مالی به صورت اتوماسیون انجام می شود.  این خدمات به لحاظ فنی ، سطح بسیار خوبی دارند.

برای استفاده از نرم افزاری خوب ، می توانید با مشاورین و متخصصان حسابداری و مالی خبره مشورت کنید. این افراد ، بر اساس نیازهای شرکت شما سیستم حسابداری مخصوصی به شما ارائه می دهند.

 • استفاده از نرم افزارهای حسابداری

در این بخش ، می توانید از نرم افزاری های حسابداری پیمانکاری ، نرم افزار انبارداری پیشرفته  ، نرم افزار حسابداری تولیدی ، نرم افزار حسابداری پیشرفته ، نرم افزار حسابداری خدماتی ، نرم افزار دستمزد و حقوق ، نرم افزار اموال و دارایی های ثابت و سایر نرم افزارهای مربوط به سیستم شرکت خود استفاده کنید.

 • ارائه خدمات  مالی و حسابداری

در این قسمت ، همه امور مالی و اجرایی مربوط به شرکت ، انجام می شود. این بخش توسط نیروی حسابداری شرکت ، کنترل می شود. در این بخش ، همچنین خدمات مالی ، تمامی امور مربوط به حسابداری ، نیروی انسانی ، سیستم انبارداری و…. تحت کنترل قرار می گیرد.

 • تنظیم و تهیه گزارش های خرید و فروش فصلی یا سالیانه

در این بخش ، فرم ها و گزارش های مربوط به پرداخت خرید و فروش ها ، فرم های مربوط به اظهارنامه ها ، فرم های مربوط به ارزش افزوده ، فرم های مربوط به اظهارنامه های عملکرد ، فرم های مربوط به دفاعیه های مالیاتی و فرم های مربوط به مسائل مالیاتی مورد بررسی قرار می گیرد.

 • تنظیم و تهیه امور مربوط به خدمات اداری کارکنان و نیروی انسانی

این بخش تا حدودی از سایر خدمات مالی متفاوت است اما به گونه ای با این خدمات ارتباط دارد. از جمله این خدمات می توان به جذب نیرو و عقد قرارداد کاری ، تهیه و تنظیم حقوق و فیش حقوقی در پایان هر ماه  ، تهیه لیست بیمه کارکنان ، تهیه لیست مالیات بر درآمد ، تکمیل و بایگانی پرونده و مدارک پرسنلی ، محاسبه مرخصی، کسر کار، اضافات حقوقی و …. اشاره کرد.

خدمات اداری کارکنان و نیرو انسانی
خدمات اداری کارکنان و نیرو انسانی
از جمله خدمات مالی، که در موسسه ثبت درستکار انجام می‌شود‌:
 1. پلمپ و تحریر دفاتر قانونی
 2. ثبت نام و پیگیری پرونده‌های کد اقتصادی _ گزارشات فصلی و ارزش افزوده
 3. تنظیم اظهار نامه عملکرد و مالیات ارزش افزوده و مالیات حقوق پرسنل و …
 4. امور ثبتی و تغیرات و انحلال شرکت
 5. امور حسابداری داخلی و اعزام حسابداربه صورت تمام وقت و پاره وقت
 6. محاسبه بهای تمام شده و ارائه راهکار عملیاتی جهت کنترل انبار‌ها
 7. امور حسابداری معوق و به هم ریخته و حل اختلاف بین شرکا
 8. امور مربوط به بیمه اجتماعی (لیست بیمه و اخذ کد کارگاهی و…)
 9. شرکت در جلسات حل اختلاف اداره کار (‌ما بین کارفرما و کارگر‌)
 • شرکت در کمیسیون و هیئت‌های حل اختلاف اداره دارایی
 • تهیه وکدینگ نرم افزار‌های مالی متناسب با بودجه و شغل شما
 • آموزش قوانین و مقررات حسابداری مالی و مالیاتی به پرسنل معرفی شده توسط شما
 • آموزش دوره های حسابداری، مالیاتی و …

درصورتی نیاز به مشاوره تلفنی یا انجام این خدمات با ما تماس بگیرید: ​

×